+420 558 732 019

info@rolety-vrata.cz

Česky Deutsch

Venkovní rolety nebo venkovní žaluzie?

Pokud hledáte venkovní stínicí techniku, můžete si zvolit například mezi roletami a žaluziemi. Obě tyto varianty vám pomohou s úsporami nákladů za energie, v létě šetří náklady na klimatizaci, v zimních měsících zase díky nim ušetříte za topení.

Nicméně každá z nich má své vlastní výhody a odlišné vlastnosti. Poradíme vám, kterou zvolit v jaké příležitosti. 

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou velmi oblíbené, chrání okna před nepříznivým počasím a UV zářením. Slouží jako překážka pro nezvané hosty, zajistí dokonalé soukromí a omezí hluk zvenčí. Například rolety z hliníkovými lamelami disponují skvělými tepelněizolačními vlastnostmi. V létě brání přehřívání interiéru a v zimě naopak poskytují dodatečné zateplení.

Rolety můžete kompletně stáhnout a docílit tak dokonalé tmy v místnosti. Pokud ovšem chcete světlo regulovat, pak uvítáte spíše žaluzie, které si natočíte podle aktuálních požadavků.

Rolety také oceníte, pokud žijete v oblasti se silným větrem. Proti němu vás ochrání lépe než žaluzie.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie patří mezi moderní a designově elegantní prvky stínicí techniky. Díky naklápění lamel umožňují regulovat sluneční záření v domě.

Lamely těchto žaluzií se vyrábějí například ve tvaru Z, které dokáží téměř dokonale zatemnit místnost. Lamely ve tvaru C umožňují jejich nastavení v libovolném úhlu a tím je možné regulovat dopad světla a zvýšit tak celkové pohodlí v domě. 

Jsou tedy lepší žaluzie nebo rolety?

Jak bylo již zmíněno v textu výše, každá z těchto variant má své výhody. Rolety upřednostníte, pokud vám jde hlavně o ochranu proti větru, zvukovou izolaci, tepelnou izolaci a zajištění absolutní tmy. 

Žaluzie jsou pro vás tou správnou volbou zase v případě, kdy chcete mít možnost regulovat míru světla, kterou pustíte do svého domova. Možnost naklopení lamel dodává žaluziím skvělou variabilitu a vy si tak atmosféru v jednotlivých místnostech uzpůsobíte podle aktuálního počasí či své nálady. Současně jsou žaluzie oblíbené u architektů, protože se designově hodí k moderním domům.

Pokud si stále nejste jistí, jestli se pro vás hodí více rolety nebo žaluzie, kontaktujte nás. Rádi vám s výběrem pomůžeme.Pár slov o nás

logo

Jsme specialisté na výrobu venkovních rolet a rolovacích vrat. Jsme jedním z předních výrobců těchto produktů. Dokážeme splnit i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků. Společnost BUBÍK ROLETY s.r.o. je český daňový rezident.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

BUBÍK ROLETY s.r.o.
Strojnická 373, 735 62 Český Těšín
Česká republika
IČ: 26797364

Tel/fax:
00420 558 732 019

E-mail: info@rolety-vrata.cz
www.rolety-vrata.cz

Další informace