+420 558 732 019

info@rolety-vrata.cz

Nová zelená úsporám

Plánujete si na svůj dům pořídit nové rolety, žaluzie nebo jinou stínicí techniku? A věděli jste, že na její nákup můžete využít dotace v rámci programu Nová zelená úsporám? Venkovní stínění v letních měsících zabraňuje přehřívání interiérů a v zimním období zase zadržuje teplo uvnitř. Díky těmto vlastnostem pozitivně ovlivňuje celkovou energetickou náročnost budovy, a i proto byla venkovní stínicí technika zařazena do zmíněného programu.

Nová zelená úsporám je dotační program určený pro rodiny i bytová sdružení. Zaměřuje se na energeticky úsporná opatření a slouží k renovaci domů díky státním dotacím. Kompletní přehled projektů, na které se tento dotační program vztahuje, najdete na oficiální webové stránce.

Jedním z prvků, který je zařazen v programu Nová zelená úsporám, je i stínicí technika, tedy rolety, žaluzie apod. Dotace se vztahuje na venkovní stínicí techniku, která slouží ke snížení tepelné zátěže místností. Mohou ji využít jak rodinné domy, tak bytové.

V případě rodinného / řadového domu je možné získat dotaci ve výši 1 000 Kč až 50 000 Kč. Konkrétní výše dotace se odvíjí podle typu systému. Pro stínicí techniku s ručním ovládáním je vymezeno 1 000 Kč/m2. V případě inteligentního automatického ovládání je vymezeno 1 500 Kč/m2 plochy výplně otvoru, na kterém je instalován stínicí systém.

Vlastníci stávajících bytových domů či společenství vlastníků bytových jednotek mohou žádat o dotaci ve výši 1 500 Kč na m2 plochy výplně otvoru, na kterém je instalován stínicí systém. Celková výše dotace se pohybuje v rozmezí 50 000 Kč až stovky tisíc Kč.

V rámci dotace Nová zelená úsporám je možné získat nazpět maximálně 50 % doložených výdajů. Přičemž je potřeba rekonstrukci nejprve uhradit z vlastních zdrojů, protože dotace je vyplácena až zpětně. 

O dotaci na stínicí techniku lze ovšem žádat pouze v kombinaci s dotací na zateplení. Žádosti o dotace je možné podávat elektronicky do 30. června 2025 nebo do vyčerpání alokace. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na oficiální Zelenou linku 800 260 500.Pár slov o nás

logo

Jsme specialisté na výrobu venkovních rolet a rolovacích vrat. Jsme jedním z předních výrobců těchto produktů. Dokážeme splnit i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků. Společnost BUBÍK ROLETY s.r.o. je český daňový rezident.

 

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

BUBÍK ROLETY s.r.o.
Strojnická 373, 735 62 Český Těšín
Česká republika
IČ: 26797364

Tel/fax:
00420 558 732 019

E-mail: info@rolety-vrata.cz
www.rolety-vrata.cz

Další informace